HOWLER ALPHA 35 – תיק לטיולים ולמדריכים. דגם 2017.

פברואר 4, 2017 · מאת: עומר זיו – מורה דרך ומדריך טיולים

לסיקור המלא באתר LET'S WALK לחצו כאן

כאשר נחשפתי לראשונה לתרמיל היה זה פאוץ' קטן על חגורת המותן ששבה את לבי. הייעוד שלו: מפת סימון שבילים. בכנות, זה מה שקנה אותי ואני בטוח שמרבית מדריכי הטיולים יבינו אותי. כמובן שיש גם הרבה מעבר ובעיקר המחיר הנוח. האם ה-Tortuga howler alpha 35 יהיה תרמיל הטיולים הבא שלכם? אולי הסקירה כאן תעזור לכם להחליט.

אני מכיר את המחשבה הזאת. קרה לי כבר שדיברתי לעצמי בזמן טיול ואמרתי:  "מה הבעיה הייתה לעשות כאן עוד תא נוסף?" או "אם רק היו מגביהים טיפה את התא לבקבוקים". ובכן, לשם טורטוגה כיוונו כשיצאו בשנת 2015 עם פרוייקט HOWLER. תיק של חכמת ההמונים אני קורא לו. הדגש הכי חשוב לטעמי הוא שבאפיון שלו לקחו חלק מטיילים י-ש-ר-א-ל-י-ם ומדריכי טיולים – כי מי חוץ מאיתנו בעולם הולך עם פקל קפה בתוך קייס של שורש?

נתוני מפתח:

  • התרמיל בנפח 35 ליטר ומתאים לטיולי יום עד יומיים (יכולת נשיאה: 12 ק"ג).
  • טרם נתקלתי במישהו שאמר לי שהתרמיל לא נוח (מערכת גב T גמישה).
  • בעל תא גדול, תא בינוני ושני תאים קטנים ורוכסני YKK איכותיים.
  • מגיע עם כיסוי גשם וכיס לאחסון מפות סימון שבילים.
  • אחראיות יצרן: 5 שנים על תפרים ורוכסנים.

מבנה פנימי וארגון:

הוואלר מבנה פנימי

להוואלר יש מקום רב בתא המרכזי. קשה לי להאמין שתצטרכו לוותר על פריטים שתרצו לקחת איתכם לטיול בגלל חוסר מקום. לתרמיל יש גמישות המאפשרת לשים פריטים גדולים יחסית למטה וקלים ונדחסים בחלק העליון. ברוב השימושים שלי בו עד היום הוא הכיל (מלמטה למעלה): פקל קפה (תיק שורש מלא), פקל עזרה ראשונה, עזרי הדרכה, פאוץ' קטן לערכת חירום, כובע גרב, חם צוואר, מעיל ושקית אוכל. בשורה התחתונה, בכל פעם שהייתי צריך לדחוס עוד משהו, הצלחתי. הרבה הודות גם לרוכסנים עבים וגדולים שיכולים לעמוד בעומס.

tortuga howler alpha 35 בזמן גשם

להוואלר רצועות כיווץ המאפשרות לכם לכווץ את התיק או לתלות עליו בגדים. בתמונה, בזמן גשם קל-בינוני החלטתי לא להוציא את כיסוי הגשם על מנת לראות עד כמה אטום הבד. שום דבר שהיה בפנים לא נרטב.

 

ירידה לפרטים הקטנים, יתרונות וחסרונות:

נסיון רב עם תרמילים מכל הסוגים הביא אותי להעריך את הנגיעות הקטנות שהיצרנים מבצעים בתיקים שלהם. הנה מספר דוגמאות בכל הנוגע להוואלר. בתמונה למטה זה פתח היציאה לצינורית של השלוקר. כמה פשוט. זהו פתח גדול מספיק ולא צריך להיאבק עם הפיה בשביל להוציא אותה לכיוון הכתפייה. על כל כתפייה דרך אגב רצועת בד תפורה היטב להשחלת הצינורית ככה שלא תתנדנד. אהבתי מאוד שזה לא גומי שלרוב יש לו נטייה להתבלות מהר מאוד.

פתח יציאת השלוקר
אין צורך אפילו להסיר את המכסה של הפייה. היא עוברת חלק.

אחד הדברים הכי שימושיים מבחינתי הוא הנרתיק לנשיאת מפת סימון שבילים. את הדבר הזה יעריכו רק מטיילים שבאמת יוצאים לשטח עם מפה. למדריכים לדעתי זה סופר חשוב וזה מאוד נוח כי המפה נגישה ולא צריך לבקש מאף אחד שיוציא או יחזיר אותה. זה גם לא מפריע בכלל להליכה. קחו בחשבון שהסקוץ' שמחבר את הכיס מפה לרצועת מותן יכול להשתחרר. קרה לי פעם אחת, עד כה מחזיק לא רע בכלל.

נרתיק לנשיאת מפות סימון שבילים

טורטוגה לא חסכה ברצועות ארוכות יחסית המשמשות לכיווץ ואבטחה כפי שניתן לראות בתמונות. הפרטים הקטנים כאן באים לידי ביטוי בתוספת של האטב הקטן להחזקת יתרת הרצועה. יותר חשוב לציין זה היכולת לאחסן את מקלות ההליכה תוך כדי תנועה. צעד נכון ובהחלט יעיל. שימו לב בתמונה כאן כיצד מונחים המקלות.

אחסון מקלות הליכה

אטב לתפיסת יתרת הרצועה

אני מאוד אוהב תרמיל טיולים שמגיע עם כיסוי גשם. לא רואה סיבה לא למכור תיק ללא הכיסוי, במיוחד אם הוא מיועד לטיולים. להוואלר כיסוי נגד גשם מובנה בתחתית התרמיל. שמחתי לראות כאשר הוצאתי אותו בגשם שהוא (א) זוהר ובולט ו-(ב) שהגומי חזק ומתלבש היטב על התרמיל.

יתרונות נוספים:

אזכיר את זה שוב. התרמיל נוח. המבנה שלו בנוי כך שהוא לא רחב מדי ולא ארוך מדי. מערכת הגב בנויה ממוט T עשוי אלומניום שמולבש על בסיס פלסטיק קשיח. זה נותן לתיק מבנה יציב וחזק מספיק. הכתפיות עשויות חומר נוח ועמיד. הם מתיישבות היטב וחגורת המותן ספוגית ודי נוחה. הסגירה וההידוק פשוטים וקלים.

חסרונות:

הנה שני דברים מרכזיים שבלטו לי מיד בהתחלה. לטעמי היה נכון ליצור תפס מקלות הליכה יעיל יותר. להוואלר אפשרות לתפוס את גוף המקל אך את השפיץ למטה צריך להשחיל דרך הרצועות. הייתי שמח אם היו מוסיפים תפסנים לשפיצים של המקלות. יש אפשרות להניח אותם בתאי הבקבוקים, כל עוד הם ריקים. ברגע שיש כבר בקבוק בתא זה מעצבן. בנוסף, על רצועת האגן קיים תא נוסף. אם הייתי יכול לשים בו סמאטרפון זה היה מצוין אבל זה ממש גבולי. בעיקר משמש לפנס, סכין קטנה ומשקפת קטנה.

לסיקור המלא באתר LET'S WALK לחצו כאן

שתף פוסט זה