תרמיל יום: HOWLER-α 35L גרסת אבטיפוס אחרונה

כותב: אלעד עמר-Hike&Gear.

משקל המוצר: 1.25 קילו.

פרטים טכניים: ניילון 6, 88T 420D/קורדורה 6.6, 110T, 210D.

ציפוי PU 1000mm. מסגרת אלומיניום 7001, לוח פלסטיק PE. רוכסני YKK, אבזמי UTX.

יתרונות : משקל עצמי נמוך בשביל התמורה, תמורה גבוהה למחיר, חברה ישראלית, ריבוי תאים קטנים, מודולריות.

חסרונות : רצועת חזה רכה(ישתנה בדגם שיצא לשוק), תא פנימי לשלוקר יכול להיות יותר אלסטי (חשוב ב-3 ליטר, 2 ליטר מתאים בצורה טובה).

על החברה והמוצר: חברת טורטוגה החלה כמיזם של שני מטיילים ישראלים מחיפה, אשר שמו לעצמם למטרה לייצר ציוד איכותי שיתאים למטייל הישראלי תוך כדי התייעצות עם מטיילים מן השטח. זהו המוצר הראשון אותו החברה מייצרת ומייבאת, ובנוסף לכך החברה מייבאת מוצרים נוספים, כאשר החברה הדומיננטית הינה pureland. למוצר ישנו "אח" קטן יותר, בעל נפח של 28 ליטר, אשר כרגע עדיין עובר שיפורים ושינויים אצל היצרן בטרם ישווק אל הקהל הרחב.

תנאי הביקורת: את התיק בדקתי לאורך כחודשיים, כאשר מירב הטיולים היו יומיים עם ציוד בהתאם (ללא שינה). מספר טיולים דו-יומיים בוצעו עם התיק, כאשר ציוד לינה נלקח גם כן (אוהל יחיד, שק שינה, ציוד בישול). במהלך הביקורת העמסתי על התיק מעבר למשקל היעד של היצרן, כאשר התיק מיועד ל- 8-9 קילו ובפועל הוא נבחן במשקל כולל של 10.5 קילו. במהלך הביקורת התיק נוסה גם בתנאי גשם, כאשר כיסוי הגשם של התיק עמד בהצלחה בגשם חזק למשך יותר משעה.

שורה תחתונה (כולל למי מתאים): התיק הינו בעל תמורה טובה למחיר אותו משלמים, במיוחד בזכות הירידה לפרטים והוורסטיליות. התיק יכול לשמש במתארים שונים ומגוונים, ולדעתי הוא מושלם למדריכי טיולים אך לא רק, כאשר הכוונה היא כי מטיילים של יומיים שלושה ייהנו ממנו במיוחד.

פיצ'רים בתיק: תרמיל howler 35L  מורכב ממספר רב של פיצ'רים, מה שמאפשר למשתמש אפשרויות רבות בשימוש בו. כעת אעבור על חלק מהם. הפיצ'ר הראשון שאתייחס אליו הינו כיס המפות אשר מתלבש על רצועת המותן. מי מאתנו לא טייל עם מפה והכניס אותה לכיס המכנסיים או ניצל את חברו לטיול על מנת להכניס את המפה חזרה לתרמיל. פיצ'ר זה נותן את האפשרות לטייל עם מפה/ספר שביל בצורה נוחה מאוד, אשר לא גורמת לעיכוב שנובע מהתעסקות במיקום המפה בזמן ההליכה. לדעתי כיס המפה, אשר ניתן לניתוק מרצועת המותן, הינו פתרון מעולה למצב זה ולדעתי רבים ישמחו על כך, אני יודע שלי הוא היה מאוד נוח. במידה ואתם לא מטיילים עם מפה/ספר שביל, או במידה ואתם לא מרגישים צורך בכיס המפה, באפשרותכם לנתקו מרצועת המותן, מה שיאפשר חיבור של אביזר אחר, דוגמת נרתיק לדרמן, סכין ואפילו כלי נשק אישי אשר מלווה חלק מאתנו (כמו במקרה שלי).

פיצ'ר נוסף שלדעתי מוסיף הרבה לתיק, הינו תפס מקלות ההליכה, אשר מאפשר להשחיל את מקלות ההליכה בזמן הליכה בין רצועת הכתפיים לבין אחורי התיק, מה שמונע בזבוז זמן על סידור מקלות ההליכה בתיק בזמן חוסר שימוש בהם/קריאה במפה. הפיצ'ר דומה מאוד לזה שאפשר למצוא בתיקי אוספרי השונים (Stow-On-The-Go), מדובר בשיפור של הפיצ'ר מחברת אוספריי, ישנם שינויים קטנים אשר לדעתי משפרים אותו במעט (הרחקה של התפס בסנטימטר-שניים מרצועת הכתפיים).

חיבור חיצוני: בחלקו האחורי של התיק ישנם קליפסים לרוחבו של התיק, אשר מאפשרים חיבור של מעיל לתיק, בצורה שמאפשרת שימוש מהיר בו. למטפסים/גולשי צוקים, חיבור זה יכול להתאים לאבטוח הקסדה (אם כי חיבור זה אינו ייעודי לכך, משמע הוא אינו מכסה את הקסדה אלא רק מאפשר ממשק מאובטח אל התיק).

בחלקו האחורי של התיק ישנה אפשרות של חיבור מקלות הליכה/גרזני קרח, הכוונה בכך היא לחיבור קבע לאחר סיום ההליכה ולא כזה זמני כפי שכבר התייחסתי אליו. לדעתי פיצ'ר זה תורם להרבה מטיילים שלא מעוניינים להשחיל את מקלות ההליכה לכיסי הצד, ובנוסף פיצ'ר זה אינו נמצא בכל התיקים, מה שנותן יתרון לתיק זה על פני אחרים בשוק במידה ורצון המטייל הוא כזה.

נוחות: כפי שציינתי, התיק נוסה עם משקל עד 10.5 ק"ג, כאשר הוא מיועד לשימוש בטווח של 8-9 ק"ג, זאת על מנת לבחון את מערכת הגב והנוחות גם מעבר לייעודו המקורי. עם זאת, מערכת הגב תפקדה מעל ומעבר, ותוספת המשקל לא הורגשה כמטרד בעת חלוקת המשקל אל עבר המותניים, מה שאפשר את המשך הטיול עם התיק למרות חריגה במשקל היעד, זאת הודות למערכת הגב שבנויה ממשטח קשיח לאורך הגב בתוספת שני מוטות אלומיניום אשר מוסיפים חוזק ועמידות לגב התיק.

הפיצ'רים הרבים של התיק מוסיפים נקודות בתחום הנוחות, זאת הודות לכיס המפות אשר מאפשר גישה נוחה למפה בזמן הליכה, תפס מקלות ההליכה אשר מאפשר תליה של מקלות ההליכה על התיק ללא צורך בעצירה, כיס רחב בחגורת המותן אשר מאפשרת אחסון של חטיפי אנרגיה או שאר מצרכים שצריכים להיות בהישג יד.

עמידות: לפני שאכנס לעמידות התיק, על פי הבדיקות שערכתי, תחילה אסביר מעט על הבדים המרכיבים אותו, נושא זה הינו מורכב יותר ובעתיד אפרסם מדריך על כך, אך לשם הביקורת אסביר על המונח דניר (denier).

דניר נמדד במשקל אל מול אורך הבד, כאשר האורך הינו קבוע (9,000 מטר של סיב). מספר הדניר מייצג את המשקל בגרמים של יחידת אורך אחת (9,000 מטר) של הסיב המדובר, למשל, סיב של 420 דניר, שוקל 420 גרם ליחידת אורך של 9,000 מטר של סיב. ככל שמספר הדניר עולה, כך הבד יותר עבה וכבד, ובנוסף יהיה מעט יותר גס, ואילו ככל שהמספר נמוך יותר, הבד יהיה דק יותר, עדין יותר וקל יותר.

בתיק זה הבד הינו של 420/240 דניר, מה שמשווה לו עמידות רבה לעומת משקלו, ובנוסף לכך עמידות מסוימת למים, בנוסף לכך שבד התיק עבר טיפול PU  אשר משווה לו עמידות למים ברמה של 1000 mm.

במהלך הבדיקות אשר ערכתי לתיק, לא נתגלו נקודות חולשה בבד התיק, זאת לאחר שפשופים רבים אל פני אבנים בולטות, שיחים קוצניים ועפר. לאחר שימוש של כחודשיים התיק עדיין נראה במצב חדש ובדומה למצב בו קיבלתי אותו.

ורסטיליות: נקודה נוספת לטובת התיק הינה ורסטיליות, הכוונה היא בכך שהתיק מסוגל לשמש את בעליו במגוון מתארים ולמגוון שימושים. מעבר לכך שהתיק מסוגל להכיל ציוד טיולים שמתאים לטיולים דו-יומיים, ובמידה ואתם מטיילי אולטרא-לייט אף מעבר לכך, הוא אף מתאים לשימוש יומיומי, ולסטודנטים. הסיבה שבדקתי כיוון זה, הינה העובדה שישנם הרבה מטיילים סטודנטים אשר משלבים את תיק הטיולים עם תיק הלימודים, מפאת נוחות וחיסכון. התיק מתאים לנשיאה של מחשב נייד והתא האחורי ביותר מתאים לצרכי הסטודנט הממוצע (תא אירגוני לציוד רב בגדלים קטנים). עם זאת, התיק גדול יותר מהתיקים הממוצעים של אוכלוסייה זו, ויש לקחת זאת בחשבון למי שזה יכול להפריע לו.

נקודה נוספת בקטגוריה זו היא האפשרויות הרבות שתיק זה מאפשר לנושאו, בעיקר מבחינת סגנונות טיול ואחסון הציוד בתיק. דוגמא לכך היא כיס המפה, אשר יכולה להינתק ובמקומה אפשר לחבר נרתיק כמעט מכל סוג שתרצה. התא המרכזי של התיק מורכב למעשה מחלל גדול ולא מחולק, אשר יכול להכיל ציוד רב, בשונה מתא מחולק אשר לפעמים גורע מנפח התא המרכזי. עם זאת, אני אישית מעדיף תא מחולק, מפאת ארגון הציוד, אך העדפה זו הינה אישית ולדעתי רבים ייהנו מרווח התא המרכזי על פני חלוקת התא.

משקל: משקל התרמיל הינה נקודה טובה בו, הוא שוקל 1,250 גרם, על פי בדיקה שערכתי עם שני משקלים שונים, ולדעתי משקל זה סביר ואף טוב לתיק בעל מאפיינים דומים ונפח של 35 ליטר. לשם ההשוואה, תרמיל הדויטר טראנס אלפיין 30 (deuter trans alpine) שוקל 1,250 גרם גם הוא, ומדובר בתיק עם 5 ליטר פחות בנפח ומערכת גב מעט פחות קשיחה. כך שלדעתי משקל התיק הינו טוב, במיוחד עבור מוצר ראשון של חברה זו, ואני בטוח שעם התפתחות המותג הם יצליחו לגלח גרמים נוספים ממשקלו.

תמורה: לאחר מעבר על שלל היבטי התיק, מסקנתי היא כי התיק הינו תמורה טובה עבור הכסף, זאת בעקבות מחיר טוב לתיק עם יכולות טובות גם הן, משקל עצמי נמוך לעומת התמורה (נפח 35 ליטר). נקודות זכות נוספות לדעתי, אשר תורמות לכדאיות הקנייה, היא העובדה כי בעלי החברה נמצאים בישראל, ומקבלים הערות והארות לשיפור כל הזמן, מה שמאפשר להם להתאים את הציוד לקהל היעד שלהם תוך התייעצות ישירה עימם, או, כפי שהסיסמא שלהם מציינת, DESIGNED BY TRAVELERS.

לביקורת המקורית פורסמה באתר Hike&Gear לחצו כאן

 

שתף פוסט זה